Робот, створений командою інженерів з Калтеха (Санта-Барбара), вміє «рости» – розгортати довге полімерне тіло. Робот навчався техніці зростання у рослин.

Робот, який росте: в Калтесі розробили пневматичний стебло
Деякі організми і їх частини воліють руху зростання: в кінці кінців, це теж хороший спосіб потрапити в нове місце. Так поводяться гриби, рослини і, наприклад, відростки нервових клітин – нейронів. Робот, створений командою Еліота Хоукса (Elliot Hawkes), запозичив у нейронів і рослин стратегію руху: він теж росте замість того, щоб переносити тіло з місця на місце.

Тіло робота укладено в трубку з тонкого пластику, яка розгортається під тиском стисненого повітря. У пластикової трубки два відділення; напрямок росту робота залежить від того, в яке з них йде повітря. Сенсор на кінчику трубки попереджає про напрямки, в яких зростання продовжувати не можна. Вбудовані в пластикову мембрану сенсори і маніпулятори дозволяють управляти зростанням робота і зела з нього прості інструменти – наприклад, гачки.

Робот будує з самого себе складні споруди – вежі і радіоантени, може «проростати» крізь лабіринт, в’язкі рідини, вузькі щілини (в тому числі такі, стінки яких утикані цвяхами), досягає максимальної довжини в 72 метра з максимальною швидкістю зростання до 10 метрів в секунду. Розробники впевнені, що роботи, які працюють на тому ж принципі, можна буде, допрацювавши, використовувати для гасіння пожеж, будівництва та пошуку постраждалих серед завалів.