Новий дрон THOR, розроблений дослідниками з Сінгапуру, працює відразу в двох режимах – польоту і ширяння. Таким чином, його можна використовувати і для перевезень, і для спостережень.

THOR: безпілотник з двома режімаміSingapore University of Technology & Design via IEEE Spectrum
Безпілотники невеликого розміру, як правило, випускаються в двох варіантах: дрони з крилами, які підходять для перевезення вантажів на великі відстані, і дрони з ротором – більш гнучкі, але при цьому менш енергоефективні. Деякі компанії-виробники безпілотних літаючих апаратів намагаються поєднати плюси двох видів пристроїв в єдине ціле. І дослідникам Сінгапурського університету технології та дизайну це вдалося: вони представили новий дрон THOR.

Команда розробила дизайн, який дозволяє використовувати обидва режими польоту в одному пристрої. Завдяки тому, що обидва режими використовують всі аеродинамічні поверхні THOR, оскільки пристрій ефективна і практична. Коли безпілотний літальний апарат знаходиться в режимі польоту, він використовує два крила з пропелером. У режимі польоту THOR починає обертатися, а крила працюють як ротори. Для цього розробники розташували підшипники між корпусом дрона і крилами. Підшипники дозволяють крилам обертатися в необхідному напрямку, в залежності від того, який режим польоту використовується.

Ще один ключовий момент пристрою – потужність двигуна. Дослідникам потрібно було забезпечити THOR достатньою потужністю, щоб під час зміни режиму він не падав на землю.

За словами дослідників, дизайн дрона потребує доопрацювання, оскільки перехід від одного режиму до іншого ще не зовсім плавний. Однак вони впевнені, що у їх розробки в майбутньому буде набагато більше переваг, ніж у звичайних безпілотників: пристрій можна буде використовувати і для спостереження, і для доставки товарів, і для потреб сільського господарства.