Національний центр розвитку технологій і базових елементів робототехніки Фонду перспективних досліджень розробить прототип робота-помічника для підрозділів спеціального призначення.

Як повідомляє  проект Фонду перспективних досліджень покладе початок цілій серії розробок зі створення модульних платформ, які дозволять конфігурувати робототехнічні комплекси під конкретні завдання підрозділів спецназу. Це будуть не бойові роботи, а машини підтримки, які нададуть бійцям необхідну допомогу і сприяння.

Наприклад, таким роботам можна буде доручити доставку боєприпасів до вогневих точках, надання підтримки снайперу, а також, при необхідності, навіть евакуацію поранених з території бойових дій. В рамках робіт зі створення концептуальної платформи для відпрацювання нових технологій робототехніки будуть створені експериментальні зразки, здатні виконувати функції мобільних помічників для підрозділів спецназу.

Прототипи роботів-помічників об’єднають останні розробки і досягнення в декількох областях робототехніки, а в проекті візьмуть участь організації, що спеціалізуються на технологіях навігації, систем управління і машинного зору. Тестові зразки передадуть Міністерству оборони РФ для випробувань, за підсумками яких будуть уточнюватися технічні вимоги до серійних виробів подібного призначення.