Компанія Honda представила прототип робота E2-DR, який, як передбачається, буде використовуватися для надання допомоги при стихійних лихах.

Honda вже повідомляла про розробку експериментального робота. Так, два роки тому вона опублікувала статтю, в якій розповідалося, що пристрій буде гнучким, сильним і водонепроникним. Тепер же, на конференції IROS 2017 (Міжнародна конференція з інтелектуальних роботів і систем), компанія показала робота в дії.

E2-DR може повертати «торс» на 180 градусів, може хапатися «руками», що, зокрема, дозволяє йому дертися по сходах. Ходить робот зі швидкістю 2 кілометри на годину; він здатний переступати через перешкоди, пересуватися по уламках, а також йти під проливним дощем протягом 20 хвилин.

Висота E2-DR становить 168 сантиметрів, вага – 85 кілограмів, товщина – 25 см. Він живиться від батареї ємністю 1 000 ват-годин; повного заряду йому вистачає на 90 хвилин роботи. Пристрій може працювати при температурах від -10 до 40 градусів Цельсія; воно також оснащено внутрішньою системою охолодження. На «голові» E2-DR знаходяться два лазерних далекоміра, кілька камер і інфрачервоний проектор; камерами також обладнані «руки» робота.

У Honda відзначають, що E2-DR все ще є прототипом і потребує значного доопрацювання. Компанія працює над ним вже кілька років, проте до цих пір незрозуміло, коли буде випущена фінальна версія пристрою.