Компанія Tesla представила свою першу вантажівку Semi Truck сьогодні вранці. Чутки не підтвердилися: запас ходу замість передбачуваних 320-480 кілометрів склав, як заявляють в компанії, фантастичні 800 км!

Сьогодні вранці відбулася презентація першого вантажівки від Tesla. Глава компанії Елон Маск зазначив, що Semi Truck може – при повному завантаженні (по вантажопідйомності він відноситься до вантажівок 8-го класу) – проїхати 800 км на одній зарядці, передає портал The Verge. Це приблизно вдвічі більше, ніж передбачалося до анонса. При цьому за 30 хвилин батарея Semi, як заявляють в Tesla, буде заряджатися на 80%, забезпечуючи запас ходу в 643 км. Даних про її ємності поки немає. На презентації також стало відомо, що при повному завантаженні вантажівка зможе розігнатися до 100 км / год за 20 секунд – це дуже хороший показник в порівнянні з дизельними вантажними автомобілями подібного класу. Відзначалися також аеродинамічні характеристики Semi: в Tesla кажуть, що коефіцієнт опору електрогрузовіка менше, ніж у спорткара Bugatti Chiron.

Одна з цікавих особливостей Tesla Semi – це сидіння водія, розташоване прямо по центру (як, наприклад, в спортивному автомобілі McLaren F1). Як видно на зображенні, в салоні будуть встановлені два екрани – з двох сторін від рульового колеса.

Маск також повідомив, що електрогрузовік отримає останню версію автопілота, який дозволить машині працювати в напівавтономному режимі – самостійно триматися в смузі і гальмувати. Крім того, CEO Tesla розповів про надійність вантажівки: за словами Маска, електрична силова установка Tesla Semi зможе витримати пробіг в мільйон миль (1,6 млн км) без єдиної поломки.

Глава компанії також особливо підкреслив, що вантажівка обладнаний вибухозахищених вітровим склом.

Ціна на Tesla Semi поки не відома. Маск заявив, що виробництво вантажівки почнеться в 2019 році.